Finale, finale, gdzie jesteś?
Wpisany przez air   
sobota, 08 maja 2010 14:54

 

Ten weekend jest kolejnym wielkim wydarzeniem dla kwakowej gawiedzi - wczoraj zakończył się finał LB turnieju Ownage a już jutro wielki finał EQL!

 

Piątek, 7-go maja,  godz. 20:00 CET:
Bulat vs LockTar, Ownage #3, Finał LB

Po początkowych przepychankach odnośnie pingu i żmudnym szukaniu serwera obsługującego QTV, Bulat i LockTar czyli dwa wielcy duelowcy dzisiejszego QW stanęli w szranki o możliwość zmierzenia się z Milton'em w finale trzeciej edycji turnieju Ownage. Spotkanie było oczekiwane przez większość sceny QW, nie tylko przez samych zainteresowanych i ich kibiców. Obydwaj gracze trenowali bardzo solidnie: BuLaT tradycyjnie lał wszystkich na povie, LocKtar grał duele z najlepszymi w Europie.

dm4 - mapa LocKtar'a

Tutaj bez większej niespodzianki: LocKtar wydaje się na niej o wiele silniejszym graczem niż Tatar i potrafił to udowodnić. Inicjatywa przez cały mecz, Bulat nie miał nawet możliwości dojścia Szweda.

ztndm3 - mapa Bulat'a

Oto mapa która jest chyba najmocniejsza w wykonaniu Tatara. Jakież było zdziwienie publiki na QTV kiedy to Szwed bezceremonialnie zaczął nadawać ton grze; poruszając się swoim świetnym movementem nabijał wiele fragów i nie pozwalał na przejęcie inicjatywy rywalowi. Kiedy w końcu już ją stracił było odrobinę za późno na odrobienie strat. Jednak wtedy o raz pierwszy chyba LocKtar poczuł w swoich lędźwiach straszliwy shaft Tatara i jego "unikum taktik" :D. Naprawdę warto obejrzeć to demo!

dm2 - mapa LocKtar'a

Po dwóch zwycięstwach wielu wietrzyło rape'a 3-0 dla Szweda. Jednak nie tym razem: Bulat od początku przejął inicjatywę, nie chował się po pierwszym fragu tylko walczył dalej. Odrobinę zachowawczo zaczął grać po wypracowaniu sobie większej przewagi. Wtedy to LocKtar zaczął gonić Tatara jak szalony przez całą mapę (a wiemy jak skutecznie potrafi się poruszać) i mecz zrobił sie bardzo emocjonujący. Końcówka była równie ciekawa jak ztndm3 ale to już musicie zobaczyć sami.

dm6 - mapa Bulat'a

Po dłuższym namyśle Bulat wybiera The Dark Zone. O ile na ztndm3 LG Bulata było znakomite, to tutaj okazało się po prostu zabójcze: LocKtar ginął zwykle po pierwszej nietrafionej rakiecie, nawet jeżeli był w posiadaniu RA. Bulat zaliczył kilka niezwykłych akcji z shaftem (40 % LG?!) choć koniecznie trzeba obejrzeć mecz do końca bo końcówka była znowu bardzo emocjonująca.

Aerowalk the Decider!

Oto mapa na której miało zadecydować się wszystko. Ponad 150 speców na QTV, dwaj wielcy zawodnicy i wszechobecne nerwy. Aerowalk to mapa na której zwykle jest niezwykle intensywna akcja a mecze taktyczne zdarzają się o wiele rzadziej. Jednak na takim poziomie kiedy liczy się najmniejszy błąd a Aero jest deciderem, ostrożna gra jest nawet wskazana. LocKtar prowadził praktycznie całą mapę, pilnował RA i próbował wyrobić sobie bezpieczną przewagę. Bulat z kolei robił wszystko aby dorwać LG. Kiedy już to mu się udawało, Szwed był w ogromnych tarapatach. Tatar zaliczył kilka nieprawdopodobnych akcji z LG po których LocKe musiał mieć mokro w gaciach. ;) Kluczową dla całego meczu była jednak ostatnia minuta i wyczekiwanie na ostatnie starcie które musicie już obejrzeć sami. ;)

Screeny demka

Warto nadmienić że na serwerze był włączony antilag, co z pewnością miało jakiś wpływ na zawodników mimo że grali na równych pingach 39 ms. Mecze poza dm4 były niezwykle wyrównane a ja sam jestem zbudowany postawą Bulata. Przyszłe Ownage powinno należeć do Tatara!

 
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Login

Partnerzy