Analiza div 2 by Hooraytio
Wpisany przez air   
środa, 13 października 2010 12:12

Oto parę słów od Hooraytio odnośnie div 2 obecnego sezonu EQL 12.

Na początek parę słów odnośnie obecnego sezonu. Jako że mamy jesień to formuła EQL musi być w formie tb5. Głosami graczy dodatkowe mapy to cmt4 i cmt1b. Pewną niespodzianką jest nieobecność cmt3 - niektórzy tłumaczą to wadliwym systemem głosowania. Cmt4 jest dość znaną i wśród niektórych klanów nawet dość popularną mapą. Pomimo umiejscowienia Red Armour oraz niezliczonej ilość LG cells, mapa była grana dość często podczas wcześniejszych EQL (EQL 9 dla ścisłości). Cmt1b była do tej pory wybierana tylko 4 razy i we wszystkich tych meczach brał udział tzw. "Kenya Team" czyli Teamkillers.

W tym sezonie mamy 10 aktywnych klanów w div 2 więc nie będzie trudno wejść do 8-mio zespołowych playoffów.

Cross Defenders

Ten w całości polski klan wykazał się największą aktywnością gromadząc jak dotąd 10 pkt. Porażki z Chosen i SSC to żadna niespodzianka ale niedawny mecz z In a Blaze mógł się zakończyć równie dobrze 2-1 dla Polaków. Ich wygrana z zeszłosezonowymi mistrzami div 2 czyli klanem Bloodpunch, pokazała siłę tego klanu. Gwiazdą teamu jest Maks ale uwaga na Kopytko który z dnia na dzień dochodzi do dobrej formy. Cała reszta robi dobrą robotę wspierając tych dwóch graczy i oczekuję  że wygrają z Osams i być może Demolition Crew 2. Z Magnum 44 i Bad Luck Troopers może być trudniej. Nie będą jednak mieli żadnych problemów z wejściem do PO.

Chosen

Chosen zajmuje obecnie druga pozycję po pokonaniu Cross Defenders i Oclan. Skład jest podobny do zeszłorocznego ze wzmocnieniami w osobach Effie, Rkd i Riosatiy. W tym sezonie nie zobaczymy Fisto ale nie wykluczamy jego powrotu w przyszłości. Chosen jest obecnie w dobrej formie: 17 zwycięstw z rzędu (pracce i mecze ligowe). Należy zwrócić uwagę na graczy Pyta i Donut (Ponczek? - przyp. red.) którzy są zdolni do odwrócenia losów meczu. Wschodząca gwiazdą teamu jest Rkd który może być języczkiem u wagi w pewnych sytuacjach. W EQL 10 Chosen zdobyło brązowe medale pokonując Magnum 44, w EQl 11 klan zajął czwarte miejsce w grupie i przegrał w PO 3-0 z Pissed Cobs. Najtrudniejszym meczem będzie potyczka z BLT (dodali ostatnio Hagge, Kapo i Hafog'a), w następnej kolejności Magnum 44 i SSC. W pozostałych meczach Chosen powinno wygrać i uplasować się w czubie tabeli a w PO osiągnąć minimum półfinały.

Satanic Slaughter Clan

SSC osiągnęło jak do tej pory dwa przekonujące zwycięstwa i wygląda na to że będą jednym z faworytów do pierwszej czwórki. Team jest wyważony i dobrze ze sobą współpracuje - bez wyraźnego lidera stawiając na TP. Skład Slaughter, Mingle, Katsku i Omny wygląda dobrze a Miroslav w każdej chwili może dać im wartościową zmianę. Ubiegłoroczny EQL był dla nich rozczarowaniem: zanim się porządnie rozgrzali zdążyli odpaść w 1 rundzie PO. W EQL 10 doszli do finałów ale przegrali ze wznoszącymi się Teamkillers. Tym razem są bardziej aktywni i jeżeli utrzymają stabilny skład to kto wie? Może nawet finał?

Bad Luck Troopers

BLT miało pewne kłopoty z brakiem aktywności ale w końcu zapisało trzech nowych graczy, tj. Hagge, Hafog i Kapo. Rezultatem były dwa rozegrane mecze i dwie wygrane. Hagge nie rozegrał jeszcze oficjalnego meczu w BLT ale w pracach z nim BLT zrównało CD z ziemią na każdej z trzech map tb3. BLT nie będą mięć problemów z wejściem do PO. Gwiazdą powinien być Knave: jest dobry na każdej właściwie mapie a jak wróci do pełni formy będzie osią tej drużyny.

Inablaze

Inablaze ze swoją gwiazdą Fix'e, w zeszłym roku doszli do półfinałów div 3 gdzie to ponieśli sromotną porażkę z Bloodpunch. Nie przeszkodziło im to jednak w zdobyciu brązu. Ten sezon zaczęli świetnie: zrewanżowali się na BP 2-0 i pokonali CD 2-1. Warto przypomnieć że zeszłoroczne mecze o brąz odbyły sie bez Fix'a więc nie jest to już drużyna jednego aktora. Ich skill indywidualny się znacząco polepszył, od Fixa nauczyli się solidnego TP i bez problemów będą grać w PO. Jednak niektóre teamy są dla nich za mocne więc przejście 1 rundy PO może być problemem.

Oclan

Obawiam się że amerykański klan będzie jednym z dwóch klanów które do PO nie wejdą. Mimo że mają indywidualnego skilla a antilag obowiązuje, ich zawyżone pingi przeszkodzą im skutecznie w podjęciu efektywnej walki. Jako że juz przegrali z CD, ich największą szansą na wygraną jest potyczka z Osams. Może zdobędą tez 2-3 pkt w innych meczach ale zależeć to będzie bardziej od składu przeciwników a nie od samego klanu Oclan. Chociaż kto wie, może wraz z treningiem przywykną do wysokiego pingu?

Magnum44

Magnum44 to drugi polski klan w div 2. jak dotąd rozegrali jeden mecz: dwie bardzo wyrównane mapy(dm2, dm3) i jedna przegrana (e1m2) wysoko z BLT. Podczas EQL11 Magnum sprawiło wielką niespodziankę pokonując Apocalypse2000 2-0. Nie potrafili jednak utrzymać formy i w PO przegrali z DC 0-2 (trzecia mapa to wo). Dopiero się rozkręcają i w odpowiednim składzie na pewno wejdą do PO. Ich najlepsi gracze to Joe aka Blasp oraz Brv vel RunningWild. Kluczem będzie jak najczęstsza gra pierwszego z wymienionych. Ich pojedynek z CD będzie, z różnych względów, jednym z najciekawszych w tej dywizji.

Bloodpunch

Aktualny mistrz div 3 z nieprawdopodobnym wynikiem (nie przegrali mapy!) który pokonał innego uczestnika div 2 Osams 3-0 w zeszłorocznym finale.Jak na razie, zanotowali 2 porażki: z CD oraz Inablaze. Były to udane rewanże obydwu teamów: CD znani wtedy jako Dark Abbots przegrali wysoko w grupie a Inablaze zostali pokonani zarówno w grupie jak i w PO. W tych dwóch meczach nie zagrała jednak Kreuger - gwiazda BP który w zeszłym roku zanotował średnio 56 fragów na mecz. Wydaje się że nie doszli do swojej normalnej formy, a to będzie wymagane w dalszej części sezonu.

Osams

Osams to klan obecny na scenie już od NQR2 jednak w różnym składzie i z różnym podejściem. Rozpoczęli od porażki z SSC ale nie była ona tak dotkliwa jak ta w EQL10 kiedy to Osams zostali dosłownie starci w proch. Jednak po tej porażce podnieśli się i doszli w zeszłym sezonie do finałów div 3gdzie zostali pokonani przez BP. Zważywszy ich poziom gry oraz ich aktywność, Osams mogą być drugim teamem który nie zagra w PO. Chciałbym jednak się mylić gdyż ich mecze w EQL11 pozostawiły dobre wrażenie. Przypomnijmy: Osams wygrali Silver Cup w NQR2 oraz div 3 w EQL1.

Demolition Crew 2

DC2 to klan który wyłonił się z Demolition Crew kiedy to zadecydowano o podziale. Uczestniczyli już w EQL11 ale wygrali tylko jedną mapę. W tym sezonie mają silniejszy skład z Katem i Predatorem który wraca po okresie braku aktywności. Ciągle czekamy na mecze oficjalne bo ciężko ich oceniać po praccach w których często mieszają się z DC. Najlepsza ich mapa to oczywiście dm2, podczas gdy e1m2 i dm3 są w ich wykonaniu trochę słabsze. Nie wiadomo jakie jest ich podejście do map CMT, ale można mniemać że nie jest to ich mocna strona. DC2 powinno trafić do PO ale muszą uważać na Osams i Oclan.

Przewidywania odnośnie końcowej tabeli:

1 Satanic Slaughter Clan
2 Bad Luck Troopers
3 Chosen
4 Inablaze
5 Cross Defenders
6 Bloodpunch
7 Magnum44
8 Demolition Crew 2
9 Osams
10 Oclan


P.S. Klan Clan Metally Troopers z racji utraty większości graczy nie był brany pod uwagę.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Login

Partnerzy