Lekcja 12, temat: Eql widziany przez PL. Część druga!!
Wpisany przez Fluartity   
czwartek, 09 grudnia 2010 19:21

Po dość długim czasie oczekiwania na odpowiedź od  Machinery, udało mi się ustrzelić Sniegowego by zdradził kilka informacji dotyczących klanu w którym aktualnie gra.

Qw.pl: Mimo iż coraz starszy to wciąż jesteś wielkim graczem qw. Co było przełomem w twojej historii że powróciłeś do qw ?

Śniegowy - Moja  przygoda z quakem, jak każdy wie zaczęła się od samego początku, jak tylko ukazała się gra. Lata 96/97 to czasy kiedy moje życie podporządkowane była pod quake-a. Hektogodziny spędzone na lanie zaowocowały tym, że należałem do ścisłej czołówki polskiej sceny. Wygrało się to tu to tam. Najfajniejsze były jednak gambleriady. Po półtora roku moja przygoda z quake-kiem się skończyła, wynikało to z zbyt wielu obowiązków, szkolą ittd. Każdy gracz doskonale to rozumie. Jakiś czas temu przeglądając stronki o gierkach natknąłem na zmianę o qw. Tak sobie myślę. Kurcze tyle lat, nie możliwe aby dalej w to grano. Dla chcącego nic trudnego, znalazłem główna stronę QW w Polsce i bakcyl już sam się odrodził.

Qw.pl: Tp nie było twoim asem w rękawie ale jednak odnalazłeś się w tej przestrzeni. Jak oceniasz swój występ w reprezentacji Machinery ?

Śniegowy - Początki QW to zdecydowanie nie TP. kiedyś główna atrakcją było ffa oraz turnieje 1on1. Dlatego tez grano w to co było na czasie. Dziś jest inaczej, dominuje TP z czego ogromnie się cieszę, gdyż jak się okazuje quake 1 to gra stworzona dla prawdziwych graczy lubiących tryb drużynowy. Sporo się zmieniło przez tyle lat. zmieniła się przede wszystkim dynamika i taktyka samego grania. Po powrocie do qw chciałem sobie gdzieś zagrać. Ludzie natomiast z niedowierzaniem słuchali i powątpiewali, że ja to ja. Udało mnie się dostać do klanu biborodka, i powiem szczerze, ze nie żałuje, gdyż mamy naprawdę fajny team. Wydaje mnie sie, że w obecnej chwili jestem wiodącą postacią w klanie, chociaż widzę niesamowitą konkurencję i osoby depczące mi po piętach. Wszyscy członkowie nieustannie podwyższają swoje umiejętności. Lubie taką zdrową konkurencję.

Qw.pl: Jak podoba ci się aktualna scena qw.pl ?

Śniegowy - Co prawda obecna scena qw nie liczy tak dużo graczy jak to miało w początkowych latach panowania gry, ale i tak jestem zadowolony ze cały czas można zobaczyć nowe twarze grające na serwerach. Polskie Qw jest dosyć aktywne na scenie europejskiej, co bardzo pozytywnie pachnie i z o optymizmem można spoglądać w przyszłość polskich graczy. Zdaję sobie sprawę ze współczesne gry swoja powalającą grafiką potrafią przekonać do siebie ogromne rzesze graczy. Qw natomiast posiada niepowtarzalną rzecz, której nigdzie indziej nie spotkałem. Jest to fizyka samej gry. Realizm, i klimat sprawiają ze sama gra jak widzimy jest nieśmiertelna, i długo nie umrze. Myślę, że Polska scena może spokojnie się kilkukrotnie powiększyć pod względem ilości graczy. Wystarczy jedynie pokazać ją tej polskiej internetowej społeczności, gdyż wielu młodych zapaleńców marnuje czas na jakieś nie udane strzelani, tylko i wyłącznie dlatego, że nikt im nie pokazał QW.

Qw.pl: Jak oceniasz występ całego squad`u Machinery ?

Śniegowy - Jak pisałem wcześniej cały skład robi niesamowite postępy, dlatego tez ciężko ocenić jest każdego z osobna. Mamy dobrego clanlidera. biborodek posiada dużą wiedzę na temat Qw i taktyki gry. To chyba gracz który w ciągu roku zrobił największe postępy. Podobnie chironex, ze słabego gracza mamy już niezłego przeciętniaka. Cieszy mnie powrót do qw Bolca, który prezentuje się wyśmienicie. Fx oraz  Er to gracze o bardzo dużym potencjale i tylko patrzeć jak lada dzień wybuchną formą graczy top div2.  Nefuri  to bardzo dobry zawodnik, chociaż ostatnio trochę się zaniedbał grając zdecydowanie mniej.

Qw.pl: Jestem dumny z tego że mogłem zamienić kilka słów z tak znakomitym graczem jakim jesteś, pamiętam twój dorobek na fragtow`nach. Nie raz przypominają mi się czasy gdy kręciłeś dla Gamblera odcinki qw :)

Śniegowy - Dokładnie tak. moja przygoda z q1 opierała się nie tylko na samym graniu, ale również tworzeniu cząstki tego naszego świata. Myślę ze gdyby sie trochę wszyscy postarali, niezapomniane czasy z pewnością by wróciły, i było by tak jak kiedyś, że trzeba było czekać po 2 godziny aby móc wbić się na serwer

Qw.pl: życzę powodzenia i do rychłego.

Śniegowy - Dzięki wielkie, było mi niezmiernie miło, że mogłem przekazać qwpl parę słów od siebie, i mam nadzieję, że polska scena będzie się stale rozrastała. Każdy z nas może do tego dołączyć cegiełkę. Dbajmy i promujmy o to co nasze.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Login

Partnerzy