Garść informacji o EQL Pro - update
Wpisany przez air   
środa, 15 grudnia 2010 13:38

Admini uchylają rąbka tajemnicy.


Eliminacje będą rozegrane już w tę niedzielę, 19-go grudnia od godziny 18.00 CET. Zapisy wraz z podaniem nazwy teamu oraz całego składu na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do soboty 18-go grudnia do godziny 12.00 CET.

Podstawowe info: TB3, restrykcyjne terminy rozgrywania meczów. Mecze będą rozgrywane do skutku aż wyłoni się 5 teamów które dołączą do ligi. Tak, 5 - a to dlatego że tVs nie wystąpią w EQL Pro z powodów osobistych.

A oto szersze info:

Czym jest EQL Pro?

EQL pro to nowa inicjatywa która zrzesza najlepszych graczy TP na scenie QW. Cztery najlepsze teamy div 1 z EQL 12 kwalifikują się automatycznie podczas gdy reszta walczy o pozostałe 4 wolne miejsca. Różnica między EQL i EQL Pro jest taka że tym razem nie ma dywizji a grają tylko najlepsi. Dlaczego? Formuła lig od lat jest niezmienna. Tym razem liga ma być "przyjazna dla speców" oraz skusić najlepszych do ciężkich treningów oraz nawet tworzenia nowych teamów aby tylko pobić te które dominują na scenie od lat. Od czasu SmackDown 2005 nie było podobnego wydarzenia na scenie. Kolejną różnicą będą mecze rozgrywane tylko na europejskich serwerach.

Co nowego?

Rygorystyczne daty rozgrywania poszczególnych meczów! EQL Pro będzie rozgrywane tylko w niedziele bez możliwości zmian terminów a to dlatego że streaming i komentowanie meczów będzie wtedy o wiele łatwiejsze do zorganizowania. Powinno to też przyciągnąć więcej ludzi spoza sceny jako że TP w QW to najciekawsza, najbardziej taktyczna, pełna niuansów i niezwykle dynamiczna rozgrywka której nie może się równać żadna inna z dzisiejszych strzelanek FPS. Czas aby QW zrobił ważny krok w stronę "pro-gamingu" - QHLan pokazał że istnieje poważne zainteresowanie ludzi z zewnątrz naszą grą co może nawet oznaczać poważne udziały sponsorskie. Taki jest zamiar adminów EQL - pierwsze kontakty już zostały nawiązane. Czas osiągnąć status PRO!

Kwalifkacje

Odbędą się one 19-go grudnia 2010 od godziny 18.00 CET i zakończa się dopiero jak wyłonione zostaną 4 lub 5 teamów (w zlaeżności od tego czy tVs zagrają w EQL Pro).

Zapisy

Zapisy rozpoczną się jak tylko strona powstanie i potrwają do soboty, 18-go grudnia do godziny 12.00 CET. Mecze zaczynają się w niedzielę od 18.00 CET. Każdy team może się zapisać jednak w wypadku zbyt dużej liczby klanów, admini mogą rozstawić niektóre lub nawet wyeliminować te najsłabsze.

Zasady

- Terminarz jest niezmienny

- Przed każdym meczem należy sprawdzić ruleset (smackdown), nawet jeśli gracz zrobi restart klienta. Modyfikacje ruleseta mogą zakończyć się walkoverem.

- Nowa zasada minping: jeśli Team 1 pinguje: 12 12 25 25 a Team 2 12 12 25 55, to Team 1 musi podwyższyć ping jednego ze swoich graczy do min. 38 ms. Nie powinno się jednak przekraczać wartości 38 ms. Wszystkie mecze powinny być rozgrywane z antilagiem włączonym.

- Dozwolone klienty: te same co w EQL 12

- System punktacji: zakładając że wszystkie mecze zostaną rozegrane przyznaje się 1 pkt za 1 mapę. Za niestawienie się klan otrzyma -1 pkt a przeciwnik otrzyma pełnię punktów. Zabrania się idlowania na serwerach - będzie to traktowane jako dropowanie. Admini zajmą się każdym wątpliwym przypadkiem i rozstrzygną go wg zasad.

- zostaną utworzone 2 grupy w EQL Pro: dwie najlepsze drużyny awansują do playoffów. Tak samo zostaną rozegrane kwalifikacje.

- Gracze którzy nie zakwalifikują się ze swoimi klanami powinni zapisać się do drużyn które do EQL Pro się zakwalifikowały. W ten sposób mecze będą stały na wyższym poziomie i uniknie się walkoverów.

- Nie ma żadnego limitu dla przyjętych graczy. Zaleca się nawet jak największą ich ilość.

- Ostateczny termin dla transferów to 31.12 2010, godzina 23.59 CET.

- Gramy na mapach TB3: dm2, dm3 i e1m2.

 

W imieniu adminów - Itsinen (Head Admin), Zalon (Vice Head Admin & Webmaster), Dimman (Admin), Blixem (Admin), Hooraytio (Admin), Zappater (Admin) - zapraszamy do EQL Pro!

 

 

 

 

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Login

Partnerzy