4G Dual Sensor System - nowa rewolucja Razera?
Wpisany przez air   
niedziela, 12 czerwca 2011 13:58

 

Ledwo Logitech obwieścił G400 a Razer już kontruje. Czy jego nowa technologia znowu pozwoli im wyprzedzić konkurencję?

 

Razer, czołowy producent high-endowych peryferiów do grania, przedstawił dzisiaj całkowicie nową technologię o nazwie 4G Dual Sensor System, która znajdzie zastosowanie w myszkach dedykowanych do gier. Nowa technologia łączy zalety sensorów laserowych i optycznych, zwiększając do maksimum precyzję śledzenia ruchów myszki. Najnowszy system sensorów Razera został stworzony przede wszystkim z myślą o najbardziej popularnych, profesjonalnych myszkach do gier, a zostanie użyty po raz pierwszy w nowych wcieleniach myszek Razer Mamba i Imperator.

W roku 1998 Razer przedstawił światu pionierskie rozwiązania, w myszce dedykowanej graniu. Od tego czasu firma jest stale krok do przodu przed konkurencją. W czasie gdy wszyscy stosowali sensory 500 dpi, myszy Razera działały już na technologii 2000dpi lub lepszej. Precyzja śledzenia ruchów myszki w urządzeniach Razera jest wciąż niedoścignionym wzorem dla innych.

Razer to firma z zespołem najwyższej klasy naukowców i inżynierów skoncentrowanych na wytwarzaniu najbardziej zaawansowanych i pionierskich technologii dedykowanych akcesoriom do gier. Dzięki pracy tych ludzi i konsultacjom profesjonalnych graczy, Razer znów pokazuje światu sensor nowej generacji, który znajdzie zastosowanie w wyjątkowych myszkach.

4G Dual Sensor System to połączenie dwóch światów – sensora optycznego i laserowego, którego efektem jest podwójny poziom precyzji śledzenia ruchów myszki. Kalibracja czułości myszki do rodzaju powierzchni na której jest używana, optymalizuje śledzenie ruchów, co z kolei przekłada się na lepszą wydajność urządzenia podczas grania. Nowy system działa również gdy myszka jest uniesiona nad podłożem. Co więcej można ustalić moment, w którym śledzenie ruchów po oderwaniu od podłoża zostanie wyłączone. Ta cecha myszki jest szczególnie ważna dla grających w FPS. Podczas grania w FPS-y gracze często unoszą myszkę nad podkładką, co umożliwia wykonywanie szybkich, zamaszystych ruchów.

„To wspaniałe uczucie móc ponownie obwieścić światu, że znów stworzyliśmy najbardziej precyzyjny i zaawansowany technologicznie sensor. Nad tym rozwiązaniem pracowaliśmy wraz z profesjonalnymi graczami, testując je intensywnie w grach i stale ulepszając, aż do momentu gdy wszyscy byliśmy pewni, że osiągnęliśmy najwyższy poziom precyzji, spełniający największe oczekiwania graczy.” powiedział Robert “RazerGuy” Krakoff, szef Razer USA. „Myszki to podstawowe urządzenie do grania. W tym segmencie tkwią korzenie naszej firmy, to właśnie myszka była naszym pionierskim na skalę światową rozwiązaniem dedykowanym grom. To nadal jeden z najważniejszych obszarów działań naszych laboratoriów badawczo-rozwojowych, dlatego też możliwość oddania w ręce graczy z całego świata nowego, wspaniałego sensora, to naprawdę ekscytujące uczucie.”

Nowy sensor 4G Dual Sensor System, to przede wszystkim połączenie dwóch systemów w jednym, kalibracja czułości do rodzaju powierzchni, możliwość ustawienia wysokości unoszenia myszki i dziesięć razy szybsze wykrywanie rodzaju powierzchni w porównaniu do sensorów poprzedniej generacji. Ta technologia trafi do nowej wersji Razer Mamba i  Razer  Imperator, dzięki czemu staną się one pod względem wydajności bezkonkurencyjnymi urządzeniami dedykowanymi graniu.

„Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem” powiedział  Jan “mouz|Bishop” Koch, weteran Counter-Strike: Source™, profesjonalny gracz “Nigdy nie miałem w ręku myszki, która tak wspaniale działa po oderwaniu od powierzchni.”

Bez względu na rodzaj używanej podkładki myszka z nowym sensorem zawsze odznaczała się wysoką precyzją śledzenia, które wyłączało się w dokładnie takim momencie jak tego chciałem.” powiedział Maciej “srs|av3k” Krzykowski legenda Quake Live™ z Serious Gaming.

„Każdy kto wypróbuje myszki Razer Mamba lub Razer Imperator będzie zaskoczony wprost kosmiczną precyzją śledzenia ruchów, jaką zapewnia nowy sensor”, powiedział Kim “MYM|SaSe” Hammar, StarCraft II™ mistrz turnieju The Road to Korea w Szwecji.

Więcej o Razer Mamba

Duma i jednocześnie flagowy produkt Razera, myszka Razer Mamba ma wszystkie cechy, jakie powinna posiadać myszka dedykowana graniu. Bezprzewodowa, dająca swobodę użytkowania technologia 2.4GHz opracowana specjalnie pod kątem gier, całkowicie nowy sensor w technologii 6400dpi 4G Dual Sensor System zapewniający niespotykaną dotąd precyzję śledzenia oraz opcję wyłączania śledzenia po uniesieniu myszki na określaną odległość od podkładki. Dodatkowo myszka została wyposażona w baterię o przedłużonej żywotności.

Cena: 129.99€

Dostępność:

Razerzone.com – Czerwiec 2011

Na całym świecie – Lipiec 2011

Cechy produktu:

 • Bezprzewodowa technologia opracowana pod kątem grania
 • Nowy sensor 6400dpi 4G Dual Sensor System
 • Tryb działania przewodowego i bezprzewodowego
 • 1000Hz Ultrapolling /1ms czas reakcji
 • Wielokolorowe podświetlanie
 • Do 500 cm na sekundę / 50g przyspieszenia
 • Przybliżone rozmiary: 128mm x 70mm x 42.5mm
 • Długość działania baterii: 16 godzin (ciągłe użytkowanie)

Więcej o Razer Imperator

Dzięki swoim specjalnym kształtom Razer Imperator zapewnia optymalną ergonomię, która redukuje zmęczenie nadgarstka podczas długiego grania. Teraz myszkę wyposażono w całkowicie nowy sensor w technologii 6400dpi 4G Dual Sensor System zapewniający niespotykaną dotąd precyzję śledzenia oraz jego odłączania po uniesieniu myszki na określaną wysokość. Ponadto poprawiono gumowane wstawki na kciuki, zapobiegające ślizganiu się myszki w dłoni podczas gwałtownego poruszania. Razer Imperator to myszka, która stawia przede wszystkim na komfort użytkowania i maksymalną kontrolę.

Cena: 79.99€

Dostępność:

Razerzone.com – czerwiec 2011

Na całym świecie – lipiec 2011

Cechy produktu:

 • Nowy 6400dpi 4G Dual Sensor System
 • Gumowane wstawki na kciuki zapobiegające ślizganiu się myszki w dłoni
 • Ergonomiczny design dedykowany dla praworęcznych
 • Modyfikowalne przyciski boczne
 • Zainstalowana pamięć Razer Synapse Onboard
 • Do 500 cm na sekundę /50g przyspieszenia
 • Siedem niezależnie programowanych przycisków w technologii Hyperesponse
 • Czułość regulowana w locie
 • Przybliżony rozmiar w mm: 123 (dł.) x 71(szer.) x 42(wys.)

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Firma ma na pewno najlepszy PR z wszystkich producentów więc miejmy również nadzieję że poprawione zostaną błędy ww myszek (np. Z-Axis Imperatora) bo z niezawodnością oraz jakością wykonania produktów Razera bywa różnie.

źródło: Razer, PCLab

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Login

Partnerzy