Statystyki Q w povie nie kłamią PDF Drukuj Email
Wpisany przez Fluartity   
wtorek, 14 kwietnia 2009 15:53

"Pov Polish-Master GONIEC"

Witam. Jestem przedstawicielem serwisu qw.nets.pl stworzonego przez grupkę polskich graczy QuakeWorld, którzy podjęli bezinteresowny trud pisania na temat krajowej sceny gry. Nasza wcześniejsza aktywność objawiała się udziałem w dyskusjach prowadzonych na forum.quakeworld.pl - do dziś będącym głównym miejscem spotkań graczy i jednocześnie skarbnicą wiedzy na temat gry Quake 1.

Goniec: Witam:)

QW.NETS.PL: Dziękuje ci z góry Goniec za poświecenie kilkunastu minut a może i więcej, serwisowi qw.nets.pl
Skromnie mówiąc/pisząc chciałbym zadać ci kilka pytań związanych z twoją osobistością w świecie qw.
QW.NETS.PL: Co sądzisz o serwisie : http://stats.quakeworld.nu/ ?
Goniec: Myślę że jest to dobry serwis pokazujący frekwencje graczy oraz obrazujący naszą grę w statystykach (liczba meczów, fragów, map zagranych, etc). Każdy gracz może sprawdzić innego gracza i się przygotować do pojedynku z nim np.: w lidze qwdl lub innej. Można łatwo sprawdzić które mapy są najczęściej grane przez przeciwnika. Wielu graczy przez ten serwis zwiększyło swoją frekwencje ścigając sie z innymi w statystykach. Panuje już nawet określenie "statsiarz" na serwerach :). Podsumowując serwis jest przydatny i ciekawy obrazujący co się dzieje/działo na serwerach.

QW.NETS.PL: Rozumiem że twoja „kariera” nie opierała się na graniu povdmm4 ?
Goniec: Nie nie, na początku nawet nie lubiłem tej mapy. Grywałem bardziej DM6. Z czasem się do niej przekonałem i grałem coraz więcej.

QW.NETS.PL: Dużo stara się poświęcać czasu na doskonalenie swoich umiejętności w w/w mapie ?
Goniec: Gram kiedy mam czas, przeważnie wieczorami. Na povdmm4 żeby utrzymywać dobry aim trzeba regularnie ćwiczyć :) Zdarza mi się dużo grać choć nie zawsze jest z kim.

QW.NETS.PL: Jak oceniasz polskich graczy grających na pov`ie ?
Goniec: Jest paru graczy trzymających formę na tej mapie m in. Avenger, Runningwild, Budziorre, Tom i inni. Jest też paru którzy regularnie ćwiczą i są coraz lepsi. Myślę że mamy całkiem dobry skład jeżeli by nas porównywać do obcokrajowców.

QW.NETS.PL: Czy prócz grania, stawiasz nacisk na podrasowanie własnego „staffu” typu : mysz, klawiatura i monitor, oczywiście w ramach możliwość ?
Goniec: Tak oczywiście sprzęt ma duże znaczenie. Właśnie dlatego kupiłem ostatnio nowy komputer stacjonarny i gram juz normalnie :) (wcześniej grałem dobre 3 lata na laptopie). Mysz, podkładka i klawiatura tez są dopasowane i ustawione do moich upodobań i preferencji i nie są to produkty z Tesco. Co do monitora to kupiłem 3 lata temu LCD który użytkowałem niecały tydzień i zastąpiłem go normalnym wielkim pudłem CRT (160hZ) którego używam do dzisiaj. Na dzień dzisiejszy posiadam sprzęt z którego jestem w pełni zadowolony, w najbliższym czasie planuje tylko wymienić podkładkę ponieważ sie już dość mocno wytarła.

QW.NETS.PL: Co sugerował byś graczom którzy chcieli by zwiększyć swojego skilla (aim`a) na pov`ie ?
Goniec: Grać, grać i jeszcze raz grać. Początki bywają trudne zwłaszcza ze obecny poziom gry jest wysoki. W celu zwiększenia aim`a myślę ze warto spróbować skupiać się na celowniku, ruchach przeciwnika i starać się trzymać nerwy na wodzy. GL HF

QW.NETS.PL: Teraz może takie mało znaczące pytanie: w trakcie meczu starasz się słuchać muzyki, jeżeli tak to jak wpływa to na twoją koncentracje a przede wszystkim samopoczucie ?
Goniec: Lubię słuchać muzyki przed gra, lub podczas przerw w trakcie meczu już rzadziej. W moim przypadku muzyka prawie zawsze mnie dekoncentruje. Jedyną mapa na jakiej lubię słuchać muzyki jest endif wtedy mam wrażenie ze mi lepiej idzie ale to chyba tylko wrażenie.

QW.NETS.PL: Pamiętasz swoje wrażenia gry pierwszy raz zobaczyłeś Q1 ? 
Goniec: Hehe dobre pytanie. Nie pamiętam za bardzo momentu kiedy pierwszy raz zobaczyłem tą grę. W każdym razie gra wciągała od początku zwłaszcza nieprzespanie noce w grze przez siec oraz gry z botami. Z czasem okazało się że kolejne wychodzące gry tego typu nie dawały już nic nowego a nawet były gorsze, wolniejsze i się okazało że Q1 to ta jedyna.

QW.NETS.PL: Jak myślisz polska scena qw zdoła się utrzymać w światowej randze takiej jak np. Quake Nations CUP, Eql ?
Goniec: Mam nadzieję że tak. Jak narazie uważam że jest dobrze, chociaż zawsze mogłoby być lepiej.

QW.NETS.PL: Grasz w jednym z najbardziej aktywnych klanów w Polsce tj. [DC]. Jeżeli mogę o to zapytać to jak oceniasz ich w stosunku do innych polskich klanów?
Goniec: Tak gram w DC. Myślę że to bardzo stabilny i aktywny klan - takiego szukałem od zawsze. W grze 4na4 bardzo liczy się zgranie i ustawienie na mapie. W porównaniu do innych klanów to faktycznie możemy się pochwalić aktywnością która jest dobra.

QW.NETS.PL: Chciałbyś coś zmienić w polskiej scenie Q, jeżeli tak to co? Szczerość jest najważniejsza 
Goniec: Chciałbym większej ilości graczy oraz lepszych serwerów gdzie można by pograć na pingu rzędu 13-20ms. Tylko albo aż tyle. :D

QW.NETS.PL: Pamiętam że nie dawno chciałeś wesprzeć qw i postawić nowy Server 1on1,2on2 i 4on4. Co tknęło cie tknęło cie w tym kierunku czy właśnie to aby zwiększyć liczbę graczy?
Goniec: Tak chciałem i nadal chcę ale nie mogę dotrzeć do serc adminów strony gamesnet. Twierdza oni ze nie mogą postawić serwerów do qw gdyż jest to nieopłacalne. Chciałem głownie postawić taki serwer gdyż większość ludzi miała tam pingi rzędu 7-15ms. Od liczby serwerów chyba nie zależy liczba graczy ale wiadomo ze w Polsce tak naprawdę liczą się teraz tylko astery i czasem jest ciężko znaleźć wolny serwer w godzinach wieczornych.

QW.NETS.PL: Sądzę że należy ci się miano „Polskiego mastera w povdmm4” choćby z tego względu iż statystyki nie kłamią, chyba że do walki wrócą takie gwiazdy jak Avenger czy Insane!
Goniec: Statystyki to nie wszystko ale fakt ostatnio dużo grałem na tej mapie i gram nadal, staram sie zwiększać %lg. Nie czuję sie jednak jeszcze masterem hehe.
ps. ave gra przecież :)

QW.NETS.PL: Teraz troszkę luźniej. Mogę zaprosić cię teraz na jeden mecz pov`a ?
Goniec: 18.30 - 19.00 zagramy

QW.NETS.PL: Dziękuje ci za poświęcony swojego czas i życzymy Ci następnych sukcesów w świecie Quake oraz w życiu prywatnym do zobaczenia na PHC Lan Party we Wrocławiu .
Goniec: ja też dziękuje.

>> http://wiki.quakeworld.nu/Goniec <<

Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2009 12:54
 
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Login

Partnerzy